5 důvodů, proč studium nezačíná předáním seznamu literatury

Nové prostředí, noví lidé, nový způsob studia – přechod ze střední školy na vysokou není snadný. Dobře to víme, a proto prvákům začátek studia zpříjemňujeme Nultým dnem. Přečtěte si 5 naprosto zásadních důvodů, proč by byla obrovská škoda ho vynechat.

 

1. Usnadňuje vám přechod z jednoho systému do druhého

Na střední škole jste se většinou učili věci nazpaměť. NEWTON je ale prakticky orientovaný a je třeba, abyste se trošku přeprogramovali.

 

„Tady už jste sami za sebe. Z režimu, kde vám někdo říkal, co si máte myslet, kdy si to máte myslet a jak máte odpovídat, se teď dostáváte do režimu, kde vás nikdo moc průběžně netestuje ani nekontroluje, jestli do školy chodíte a zda děláte vše, co byste měli. Nejednou jsem už viděl, že si s tím studenti nedokázali poradit,” vysvětluje prorektor pro výuku Jiří Koleňák. Takoví studenti pak končí po prvním semestru, protože se jednoduše nezvládnou adaptovat.

 

I proto máte k dispozici své studijní poradkyně a už od založení NEWTON College pro vás pořádáme Nultý den. Aby vám jasně zdůraznil, že přecházíte na vysokou školu, kde už je to jen a jen na vás. Aby vám připomněl, že z výšky si odnesete právě tolik, kolik budete chtít.

Jeden z vás skládá slavnostní imatrikulační přísahu za celý ročník. A je to. Už jste vysokoškoláci.

2. Vítá vás do NC rodiny

Co myslíte, jak je příjemnější začít svůj vysokoškolský život? Neformálním setkáním
s lidmi, které budete následujících několik let potkávat denně, anebo posazením
do lavic a obdržením seznamu povinné četby?

 

„NEWTON není jen škola nějakých technických a teoretických znalostí. NEWTON je vysoká škola životních postojů. A to nejde předat knihami nebo skrze videa. To nejde prostě předat jinak, než že s vámi tráví čas vyučující, spolužáci i absolventi,” myslí si prorektor Koleňák a doplňuje, že Nultý den je první z mnoha takových příležitostí
k setkávání.

 

Na NEWTONu chceme, aby vás škola bavila. Jasně, i tady se musíte občas něco našprtat, protože bez teoretických znalostí vám ani sebelepší praxe nepomůže. Ale nikdy by to neměla být taková zátěž, abyste se při škole nemohli věnovat zajímavým projektům nebo práci. A už vůbec byste kvůli škole neměli zapomínat, že teď je ta doba, kdy si máte život užívat s přáteli. NEWTON není jen škola. Je to rodina,” říká absolvent Jakub Novotný, který přišel předat mladším kolegům své zkušenosti ze studia.,

Na vysoké se máte i bavit. Třeba na legendárních večírcích NEWTONu.

3. Představuje vám styl výuky na NC

Aby pro vás šok z přechodu na vysokou školu byl co nejmenší, dostanete na Nulťáku malou ochutnávku toho, co vás na NEWTONu čeká.

 

„Postupně se hravou formou seznámíte se vším, co vás během studia potká. Kurzy, praxe, výuka, informační systém, studijní oddělení, Erasmus…,” přibližuje náplň Nultého dne Ludmila Veverková z marketingu NC.

 

„Na Nulťáku hrají nováčci manažerské hry, při kterých lépe poznají charakterové vlastnosti své i ostatních. Vidí, jak se kdo chová, zda se ujímá velení, nebo spíš stojí
v pozadí. Díky tomu si pak mohou třeba i lépe vybrat lidi, kteří jim budou víc sedět pro zpracování týmových projektů a seminárek,” říká Adéla Nováková, která v Brně studuje profesní zaměření Marketing a Brand Management.

Na NEWTONu se neučíš jen suchou teorii nebo technické poučky. Praxe je na naší škole naprosto zásadní.

4. Propojuje vás se spolužáky i vyučujícími

„Nultý den končí prvním večírkem. Od prvního okamžiku se vás tak snažíme vést
k tomu, že vysoká škola není jen o biflování a zkouškách, ale hlavně o vytváření společenských vazeb, které vám pak zůstanou po zbytek života,” říká prorektor Koleňák.

 

Svoje nadšení z Nulťáku neskrývá dnes už druhačka Adéla: „Svůj první den jsem si hrozně užila. Hned tam jsem poznala kamarádky, se kterými jsem trávila čas i po škole.”

 

Linda Šedivá studuje na pražské NC už třetím rokem obor Marketing a média a ze všeho nejvíc si na škole pochvaluje právě lidi, které tam poznala: „Se spolužáky pracuju na spoustě projektů, vyučující mi zase radí a pomáhají se začínajícím byznysem. Jsou to lidé NEWTONu, kteří mě posunuli o tolik dál,” vysvětluje.

Vyučující jsou s vámi celý Nultý den a dorazí i na večerní párty. Po celou dobu studia je máte nablízku, takže je kdykoliv požádejte o radu či pomoc.

5. Ukazuje vám, kým se můžete stát i vy

Na Nulťáku také zjistíte, jak se daří vašim starším spolužákům a absolventům, jaké jsou jejich životní cesty. Máte možnost se toho od nich hodně naučit a nechat se jimi inspirovat. Ale nebojte se, potkávat je budete pravidelně na speciálních přednáškách anebo na večírcích NEWTONu, kam se absolventi velmi rádi vrací.

 

Absolventi NEWTONu mají na Nultém dni naprosto zásadní roli. Historky, které nováčkům i studentům vyprávějí, jejich vlastní příběhy, úspěchy i neúspěchy… To všechno je velmi cenné. Právě tohle provázání napříč všemi generacemi NEWTONu vytváří jedinečnou atmosféru naší školy,” popisuje s hrdostí prorektor Koleňák.

 

Začátek studia není to jediné, co je na NEWTONu netradiční. Přečtěte si třeba, jak vypadají přijímací zkoušky.

Čtěte NEWTON.Today a buďte v obraze:

Jak přežít první zimní semestr? Občas se učte a choďte na večírky

Odstartoval váš první zimní semestr a máte trochu strach, jak to zvládnete? S našimi tipy, jak zvládnout první semestr, proplujete hladce nejen zimákem.

Jiří Koleňák: Předání podniku je nesmírně citlivá záležitost

Exkluzivní profesní program MSc. Podnikání reaguje na potřebu vzdělávat lidi v oblasti rodinného podnikání a digitální transformace. Co je důležité u rodinného podnikání a jak bude vypadat budoucnost v byznyse, jsme si povídali s garantem programu Jiřím Koleňákem.

Přijímačky krok za krokem: jak probíhají a jak se připravit

Přijímací zkoušky na NEWTON se odlišují od přijímacího řízení veřejných vysokých škol. Přinášíme stručný přehled toho, co po vás budeme chtít a jak to celé probíhá. Čeká vás krátký motivační pohovor a testík z angličtiny, to celé v uvolněné a přátelské atmosféře.