Nadaní středoškoláci získali od NEWTON University 500 tisíc na vysokoškolské studium

Prestižní akce Středoškolák roku má již delší tradici a protože cílem NEWTON University je dávat prostor nadaným aktivním studentům, spojila se s organizací ProStředoškoláky, která soutěž pořádá, a připravila si opravdu velkorysý dárek. Nabídli jsme 65 studentům, kteří byli vybráni z 432 906 středoškoláků, možnost přihlásit se do soutěže NEWTON University se svým projektem. Autorům tří projektů, které se nám líbily nejvíc, jsme darovali vouchery v celkové hodnotě půl milionu. Vítězové mohou uplatnit  poukázky v případě studia na NEWTON University. Cena, kterou získali, jim bude odečtena ze vstupného. 

Vítězkou se stala Žaneta Procházková, které NU darovala voucher v hodnotě 250 tisíc. Žaneta podle jejích slov nikdy neuvažovala o studiu na české vysoké škole, nicméně poté, co se zúčastnila dnů otevřených dveří NEWTON University změnila názor a rozhodla se zapojit do naší soutěže. V motivačním dopise nastínila, že by se ráda podílela na rozvoji Business Accelerátoru a NEWTON Angel Fundu.

Na druhém místě se umístil Ondřej Velecký a obdržel voucher na 150 tisíc. Zaujal nás svou firmou Poplate, která vyrábí ekologické nádobí z použitého odpadu a projekt Éčko, který dělá funkční drinky na bázi Yerba maté. “NEWTON University mi může nabídnout hodně po stránce účetnictví, obchodního práva, ekonomie a marketingu,” vyjádřil se Ondřej. 

Třetí voucher dostala Zita Krátká, která spolu se svou spolužačkou rozjela neziskovku, která se bude zaměřovat na kvalitní výuku angličtiny a její následné využití. Z programů, které naše škola nabízí, ji nejvíce zaujalo bakalářské studium Global Business and Management, líbilo se jí, že studium probíhá v angličtině. 

Věříme, že ať už si studenti vyberou jakkoliv, bude jejich volba dobrá a stane se nejlepší investicí jejich života. V případě přihlášky na naši školu se vynasnažíme přinést jim špičkové vzdělání, které mohou ihned propojovat s praxí. Podporujeme nadané studenty nejen protože v ně věříme, ale rádi se inspirujeme jejich energií a pomáháme jim na cestě k jejich snům.